Лудогорец би Левски за 10 минути (видео)

Лудогорец се наложи с класическото 3:0 като гост на Левски на "Герена" в мач от 24-ия кръг на родния елит.

Разградчани си свършиха работата до 11-ата минута, когато вече водеха с 2:0.

Голмайсторът Клаудио Кешерю бе точен в 8-ата минута. Десподов получи хубав пас, финтира защитник на "сините", а след това топката попадна у румънеца, който също направи финт срещу Атанасов и след това вкара за 1:0.

Кауби удвои в 11-ата минута, завършвайки, с много точен удар, добра атака на своя тим. В 36-ата минута обаче реферът не даде дузпа за Левски. Мартин Петков стреля от 16 метра, като топката се отби в дясната ръка на Жосуе Са. Съдията обаче не посочи бялата точка.

В 49-ата минута Кахлина без особени затруднения отрази удар на Здравко Димитров. В 52-ата минута Бари не успя да отправи удар и вместо във вратата на Кахлина прати топката в аут.

Десет минути след това Андриан Краев стреля покрай вратата на Кахлина. Последва седми корнер за "сините" в мача, но изпълнението му не доведе до опасност. В 67-ата минута Сисиньо центрира в наказателното поле, но Живко Атанасов се намеси добре.

В 70-ата минута Ману пробва силен диагонален удар, но не намери целта.

В 77-ата минута Елвис Ману излезе сам срещу вратаря, Микулич изби, но Каули добави топката с глава за крайното 0:3.