Арда измъкна победата срещу Берое (видео)

Берое загуби с 0:1 гостуването си на Арда в двубой от 24 кръг на първенството. Първото полувреме бе равностойно, но все пак Берое владееше повече топката и имаше по-чисти ситуации.

Играта през втората част не се промени коренно, но домакините стигнаха до попадение в 69-та минута чрез Тонислав Йорданов. Това се случи, когато топката бе центрирана от Руменов от пряк свободен удар, а бившият играч на ЦСКА се извиси над всички и прати кълбото в мрежата след удар с глава – 1:0.

Две минути преди края на мача Фал бе задържан с ръка в наказателното поле и реферът посочи бялата точка за изпълнение на дузпа. Зад топката застана потърпевшият Фал, който изпълни в долния ляв ъгъл, но Караджов спаси. Така Арда се поздравиха с победата. Колкото до Берое - все повече започва да се говори за треньорска смяна, като не е изключено скоро Димитър Димитров да не води отбора.