Локо Пловдив взе своето срещу Царско село (видео)

Локомотив Пловдив се наложи над гостуващия Царско село с 2:0 в сблъсък от 23-ия кръг на родния шампионат. В герой за пловдивчани се превърна Георги Минчев, който вкара и двата гола.

В 23-ата минута той изведе "смърфовете" напред.  Момчил Цветанов направи добро двойно с Димитър Илиев, а след това Минчев бе намерен на празна врата - 1:0.

След почивката Минчев вкара нов гол, който не бе зачетен. Момчил Цветанов нацели греда, а след това топката се удари в Минчев и влезе в мрежата, но реферите отсъдиха засада.

Все пак в 74-ата бившият капитан на Царско село вкара отнов във вратата на бившия си тим и по този начин оформи крайния резултат.

Днешният двубой е първи в програмата за технологични тестове на системата ВАР, която скоро трябва да бъде наложена на българските стадиони. Освен това срещата бе дебютна за новия треньор на "царете" Тони Здраков, който наследи на поста Любослав Пенев. Сухия обаче стартира с поражение.