Ботев Пловдив с обрат срещу съименниците от Враца (видео)

Ботев Пловдив се наложи над Ботев Враца с 2:1 като гост в среща от кръга на родния шампионат. “Канарчетата" вкараха още в 10-ата минута, когато Маркиньос получи добра топка, а след това финтира защитник на домакините и се разписа. Голът обаче не бе зачетен, заради много спорна засада. На повторенията се видя, че такава по скоро няма.

Валери Домовчийски откри резултата за Враца в 23-ата минута. Даниел Генов стреля, но Георги Аргилашки спаси. Последва обаче добавка на празна врата на Валери Домовчийски.

Вве минути по-късно пловдивчани изравниха. Мите Цикарски свали с глава топката към Джонатан, който  бе точен с удар по земя - 1:1.

В 73-ата минута домакините пропуснаха дузпа. Кевин Янсон бутна в наказателното поле появилият се малко по-рано Самир Аяс, който дебютира за тима от Враца. Петър Атанасов обаче не успя да вкара от бялата точка, след като Георги Аргилашки спаси.

В 78-ата минута Ботев Пловдив стигна до пълен обрат. Мите Цикарски  вкара и съответно донесе трите точки.