Арда и Славия оставиха всичко най-интересно за реванша

Арда Кърджали и Славия завършиха наравно при резултат 0:0 на “Арена Арда" в първи полуфинален сблъсък за Купата на България. Мачът започна с едноминутно мълчание в памет на починалия футболен деятел Марин Раковски.

През първата част двата тима си размениха по няколко добри положения. Тонислав Йорданов бе близо до гола за домакините, но бившият играч на ЦСКА нямаше късмет, тъй като вратаря на Славия отрази силния му удар. Малко след това столичани организираха хубава контраатака, която завърши с плътен удар от малък ъгъл на Рангелов, но Иван Караджов се отчете с добра намеса. Малко преди почивката удар на Спас Делев мина близо до гредата.

След почивката домакините бяха по-дейни, но отново Йорданов и Делев не успяха да се разпишат. Може би най-доброто положение обаче бе за Славия. В 81-ата минута, след изритана дълга топка кълбото попадна в краката на Радослав Кирилов, който стреля, но малко над напречната греда.

Така всичко ще се реши в реванша на стадиона на Славия.