Гол в 95-ата минута доближи Лудогорец до поредна титла (видео)

Лидерът в класирането Лудогорец записа късен успех при домакинството си на Арда - 1:0.

През първата част положения имаше и пред двете врати. Десподов и Ману не успяха да се разпишат за Лудогорец, а Спас Делев и Тонислав Йорданов пропуснаха да открият за гостите. Малко след почивката Ману прати топката в мрежата на Арда, но беше в положение на засада и гол нямаше.

Неприятна новина сполетя щаба на Лудогорец в 84-ата минута, когато грубо влизане на Александър Георгиев контузи Кирил Десподов. Звездата на "зелените" се наложи да бъде заменен принудително от Мавис Чибота.

Арда остана с 10 души на терена, след като Александър Георгиев получи втори жълт картон малко по-късно. В добавеното време, което не бе никак малко Вандерсон вкара за Лудогорец и донесе трите точки на своя тим.

Успехът бе важен за Лудогорец, който е все по-близо до 10-та си поредна титла.