Черно море надхитри Берое и се доближи до топ 6 (видео)

Черно море се наложи над гостуващия Берое с 2:1  в двубой от 19 кръг на първенството.

Домакините излязоха напред в резултата в ответната атака. Родриго проби по фланга и центрира в наказателното поле, където Гомес засече и прати топката в мрежата за 1:0.

"Моряците" получиха право да изпълнят дузпа в 50-та минута, когато Илиев навлезе в пеналта и падна след съприкосновение с Цветков. Зад топката застана Родриго Енрике, който успя да преодолее Ганев и увеличи преднината на Черно море – 2:0.

Берое намали резултата в 74-та минута. Али центрира в наказателното поле, където Фал стреля с глава, а топката срещна гредата и се върна към терена. Там Октавио добави отново с глава и прати топката в мрежата – 2:1.

В 77-та минута Октавио прати топката в наказателното поле, където Камбуров засече с глава, но топката мина на сантиметри от гредата. В крайна сметка Берое не успя да стигне поне до точката.

Варненци събраха 25 точки и са седми в класирането. Берое е пети с 32 точки.