Лудогорец удари ЦСКА и не позволи на червените да се наместят на лидерската позиция (видео)

Лудогорец се наложи над гостуващия ЦСКА с минималното 1:0 в може би най-чаканият нач от програмата на кръга.

Първото полувреме започна добре за домакините, които успяха да открият резултата при първата си по-сериозна атака. Десподов нахлу в наказателното поле и стреля силно към вратата на Бусато, който изби изстрелът му, но не много добре и при добавката Текпетей успя да открие резултата. Армейците реагираха мигновенно и наложиха натиск спрямо своя опонент. В 17-ата минута Жорди Кайседо шутира към вратата на Лудогорец, но кълбото премина покрай левия страничен стълб. Десподов на два пъти бе близо до нов гол за разградчани, но днес нямаше късмет. До края на първата част нямаше нови попадения и двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 за домакините.

През второто полувреме ЦСКА бе по-активният отбор. В 49-ата минута Кайседо опита да изненада Пламен Илиев, но шутът му мина над горната греда. В 62-ата минута червените направиха много добра атака, след която Джером Синклер центрира в наказателното поле, но изстрелът на Жорди Кайседо с глава не намери целта  В 82-ата минута Кайседо стреля от границата на наказателното поле, но отново встрани от вратата.

При успех днес ЦСКА щеше да измести своя съперник от първата позиция, но вместо това Лудогорец дръпна с 6 точки пред "армейците".