Локо Пловдив с издънка срещу Етър (видео)

Локомотив Пловдив и Етър завършиха наравно - 1:1 на "Лаута" в среща от 19-ия кръг на родния шампионат. След победата над Лудогорец преди седмица, днес "смърфовете" изиграха по-слаб мач и допуснаха малко очакван резултат срещу последния в класирането.

След около 10-тина минута в Локо бяха принудени да направят смяна. Мартин Луков получи контузия и нямаше как да доиграе мача. Така до края на мача на вратата застана Илко Пиргов. В 25-ата минута домакините бяха близо до гола, но Димитър Илиев нацели греда.

В 42-ата минута Локомотив все пак откри резултата. Георги Минчев засече с глава центриране на Бирсент Карагарен от десния фланг - 1:0.

След почивката гостите от старата столица заиграха доста по-добре. След час игра те бяха много близо до изравнително попадение, но  Венелин Филипов нацели греда. Десет минути по-късно "болярите" нанесоха своя решаващ удар в мача. Центриране от фаул на Мечев в зоната между вратаря и защита свари неподготвени "смърфовете", а Пламен Крачунов успя да се разпише за 1:1.

В 82-ата минута гостите останаха с човек по-малко след червен картон на Здравко Илиев. Той трябваше да получи само жълт, но последва реплика, която принуди съдията да покаже втори картон на защитника. До края обаче Локо не успя да стигне до победата.