Ботев Пловдив спаси точка срещу Царско село (видео)

Царско село и Ботев Пловдив завършиха наравно 2:2 в мач от 18-ия кръг на родния шампионат. “Канарчетата" трябва да са доволни, че успяха да стигнат до точката, тъй като малко преди края на мача губеха с 0:2.

В 15-ата минута Бандаловски успя да се разпише срещу бившия си тим, но голът му не бе зачетен, заради засада. Три минути след това топката отново бе във вратата на "канарчетата". Мощен шут на Дилан Мартенс се отби в горната греда, но Димитър Костадинов бе най-съобразителен и притича, за да довкара топката във вратата, а този път реферът нямаше как да не зачете попадението - 1:0.

След около час игра Андерсон Кордейро наказа грешка на защитата на вратаря на Ботев - 2:0. В 74-ата минута Ботев намали резултата. Атанас Илиев се разписа с удар от въздуха. Малко след това Виктор Генев нацели греда. В добавеното време на мача Мишел Еспиноса успя да се разпише и да спаси точката за пловдивчани.