Арда се измъчи за победата срещу 10 от Ботев Враца (видео)

Арда записа успех с 3:2 срещу гостуващия Ботев Враца в среща от родния шампионат. Двубоят бе интересен, като за родните стандарти.

Домакините поведоха с два гола до половин час. Още в 4-ата минута Жуниньо наказа грешка в защитата на съперника, а вторият гол бе дело на Пламен Крумов, който се разписа с глава.

В 35-ата минута Аласан Н'Диайе бе изгонен от игра, след като получи втори жълт картон от главния съдия.

С човек повече Арда допусна изравняване. В 74-ата минута Даниел Генов и Педро Лагоа успяха да направят двойно подаване, като българският футболист успя да се разпише - 2:1. В 82-ата минута гостите изравниха резултата. Даниел Генов намери по земя Чавдар Ивайло, който с левия крак прати кълбото в мрежата за 2:2. Три минути след това обаче Спас Делев оформи крайния резултат.

До края обаче бе интересно. Тонислав Йорданов бе близо до попадение, но техничен негов удар не намери целта. Малко след това Ботев стигнаха до трети гол, който обаче не бе зачетен, заради засада. Така Арда измъкна победата.