Левски с минимална победа срещу Спортист Своге (видео)

Левски победи Спортист Своге с 1:0 в последната си контрола преди старта на пролетния дял от шампионата.

Единственото попадение бе дело на Робърта в началото на двубоя.

"Сините“ наложиха натиск в началните минути от срещата, като още в първата минута получиха правото да изпълнят пряк свободен удар. Здравко Димитров стреля директно, но не сполучи.

Все пак в 9-ата минута Насиру бе намерен с дълго подаване в наказателното поле, свали с гърди към Найджъл Робърта, който прати топката в мрежата.

В 14-ата минута Левски Здравко Димитров пусна към каращия проби Луи Нганиони, който центрира в наказателното поле. Мартин Петков навлезе на скорост и стреля с глава от точката за изпълнение на дузпа, но не успя да намери очертанията на вратата.

В 21-вата минута Мартин Райнов засече с глава центриране от ъглов удар, но топката бе насочена в обсега на Стефано Кунчев.

Две минути по-късно Тома Даске пусна хитър пас към Ивайло Найденов. Десният краен бранител на Левски опита удар от много малък ъгъл и нацели страничния стълб на вратата.

През втората част Славиша Стояновиш извърши седем промени в своя състав.

В 56-ата минута Деян Христов получи с гръб към вратата и стреля, но Николай Михайлов внимаваше и успя да избие в ъглов удар. Това бе и първият точен удар към вратата на "сините“ от началото на срещата.

Три минути по-късно Патрик-Габриел Галчев проби отдясно и намери Матео Стаматов в наказателното поле. Той отправи опасен удар, който премина покрай вратата.

В 64-тата минута Галчев отправи силен удар, който прелетя на сантиметри над напречната греда. Веднага след тази ситуация в игра се появи новото попълнение на "сините“ Фейсал Рарас, който записа първи минути с екипа на "Левски“.

Четвърт час преди края Матео Стаматов пусна към влезлия преди секунди в игра Валери Божинов, който бе близо до попадение, но ударът му излезе в аут.

До края на мача "сините“ имаха още няколко възможности, но до нови попадения не се стигна.

Левски: 1. Звонимир Микулич, 6. Ивайло Найденов, 3. Живко Атанасов, 5. Ребин Сулака, 15. Луи Нганиони, 4. Мартин Райнов (К), 28. Тома Даске, 18. Насиру Мохамед, 11. Здравко Димитров, 17. Найджъл Робърта, 79. Мартин Петков

Резерви: 13. Николай Михайлов, 8. Симеон Славчев, 14. Матео Стаматов, 20. Начо Монсалве, 22. Патрик-Габриел Галчев, 23. Фейсал Рарас, 25. Дилън Джордж, 41. Георги Александров, 77. Илия Юруков, 86, Валери Божинов, 88. Марин Петков. 9. Стивън Петков