Славия и Монтана със загуби в контроли

Арсенал Тула разгроми българския Монтана с 4:0 в контрола, играла се в Турция. И четирите попадения паднаха преди почивката, а през втората част за руснаците се появи и българският национал Георги Костадинов.

Началото на срещата мина изцяло под диктовката на руския тим и още след 25 минути игра Арсенал Тула водеше с 3:0. Още в 7-ата минута Сенхаджи си вкара автогол. В 22-ата минута и Ткачьов се разписа, а малко по-късно Панченко направи резултата класически.  До края на първата част във вратата на Монтана падна още един гол, дело на Григалава.

В същото време друг роден тим - Славия записа загуба и в петата си проверка на турска земя. Играчите на Александър Тарханов паднаха с 0:1 от третия във второто ниво на руския футбол - Оренбург. Попадението за руснаците дойде в самия край на мача, когато Кирил Капленко бе точен.