Ботев Пловдив удари Берое в контрола

Берое загуби с 1:2 от Ботев Пловдив в контролна среща, играна на базата на "жълто-черните“.

Двата тима изиграха динамичен двубой, в който "зелено-белите“ бяха по-активния отбор, но загубиха срещата. Димакините откриха резултата още в 4-та минута. Атанас Илиев бе изведен перфектно зад гърба на отбраната и не сбърка, останал сам срещу Василев – 1:0.

В 13-та минута Генев загуби от Еривалдо в пеналта, събори го и реферът посочи бялата точка. Конте бе безпощаден от бялата точка и прати топката в мрежата – 1:1.

Домакините получиха право да изпълнят дузпа в 40-та минута. Цикарски получи в пеналта и центрира, но топката срещна ръката на Хасани и реферът посочи бялата точка. Илиев бе безпогрешен и даде нова преднина за своя тим – 2:1. До края на мача имаше още положения, но до нов гол така и не се стигна.