Втора загуба за Арда в Турция

Арда инкасираха поражение във втората си контрола от подготвителния лагер в Алания. Съперник бе казахстанския Кизилжар, а проверката се игра на стадион Евренсеки в Сиде и завърши при резултат 2:3. Двубоят изгледаха новият национален селекционер Ясен Петров и този на младежите Александър Димитров.

Още в самото начало Жуниньо се възползва от грешка в отбраната на съперника, пребори се за една топка и подаде към Александър Георгиев, който без никакъв проблем откри резултата в 1-та минута. В 12-та минута отново Георгиев се озова в отлична позиция, но ударът му бе неточен. В 14-та минута играчите на Кизилжар получиха възможността да изпълнят 11-сет метров наказателен удар и възстановиха равенството.  В 25-та минута Руменов отправи опасен удар, който попадна право в ръцете на противниковия вратар.  Няколко минути по-късно казахстанците поведоха в резултата, след удар извън наказателното поле.  Малко преди края на първото полувреме Деян Лозев шутира, но защитник изби в близост до голлинията.

След почивката при една атака Караджов се намеси добре извън наказателното поле, но при добавката гостите отбелязаха трети гол. Николай Киров извърши няколко промени в нашия състав. В разстояние на няколко минути Иван Коконов и Желев отправиха удари към вратата на Кизилжар. В 80-та минута Иван Коконов получи топката в наказателното поле, след което намери отлично Жуниньо, който бе точен и оформи крайния резултат АРДА – Кизилжар 2:3.

Следващата контрола на Арда е на 29 януари с украинския Александрия.