ЦСКА започна 2021-ва година с победа

ЦСКА записа победа в първия си мач, макар и приятелски, за 2021-ва година. "Армейците" се наложиха с 4:0 срещу дублиращия отбор на Аланияспор. Резултатът, в спортния комплекс "Голд Сити" в Алания, откри Тиаго Родригес с прехвърлящ удар в осмата минута. Веднага след това техничарят асистира на Греъм Кери, който направи 2:0 за българския състав. В 43-ата минута Али Соу направи 3:0. Освен това гол на Соу преди това бе отменен, като на повторението се видя, че решението на реферите не бе правилно.

В 62-ата минута Георги Йомов беше точен от дузпа за 4:0. Наказателният удар бе свирен за нарушение срещу Енрике в наказателното поле. До края ЦСКА можеше да стигне до нов гол, но Ахмедов не успя да се разпише от отлична позиция. В крайна сметка българският тим се поздрави с успеха.

Състав на ЦСКА: 1. Густаво Бусато (в), 11. Петър Занев (к), 26. Валентин Антов, 2. Юрген Матей, 15. Тибо Вион, 8. Греъм Кери, 13. Юнус Санкаре, 3. Жеферсон Телес, 20. Тиаго Родригес, 10. Радослав Живков, 22. Али Соу

Резерви: 12. Илия Шаламанов (в), 25. Димитър Евтимов (в), 5. Александър Бучков, 7. Енрике Рафаел, 9. Адалберто Пеняранда, 17. Тонислав Йорданов, 18. Брадли Мазику, 19. Иван Турицов, 21. Амос Юга,  23. Ахмед Ахмедов, 27. Мартин Смоленски, 28. Пламен Гълъбов, 30. Георги Йомов