Локо Мездра победи като гост Локо Пд; Миньор изненада Ботев

А. Франгов

Новаците в „А" Група Локо (Мездра) и Миньор (Перник) постигнаха победи срещу пловдивските Локомотив и Ботев.След като разгромиха Локомотив (София) и измъчиха Литекс, футболистите на Локо Мездра постигнаха престижна победа като гост на Локомотив Пловдив. Срещата започна на бързи обороти, като Илиев и Симонович усилено тормозиха защитата на домакините. В 24-та минута звездата на гостите Илия Илиев центрира от корнер, защитата не се справи добре и топката попадна в Макенджиев, който откри резултата. До края на полувремето гостите просължаваха да доминират, но до нов гол така и не се стигна.

Втората част започна с натиск на пловдивчани. Анатоли Тодоров и Даксон да Силва отправиха добри шутове отдалече, но Станев се справи с ударите. След няколко добри контраатаки на „смърфовете" в 70-та минута Илия Илиев удвои резултата. Ветеранът направи перфектна самостоятелна акция през центъра на защитата на „черно-белите", остана очи-в-очи с Акалски и стреля за 2:0. Така новаците продължават с перфектното си представяне в „А" Група, а Локомотив Пловдив продължават със слабата си игра от началото на сезона.

ЛОКОМОТИВ (ПД) - ЛОКОМОТИВ (МЗ) 0:2
0:1
Макенджиев (24)
0:2 И. Илиев (70)

ЛОКО (ПД): Акалски, Мечечиев, Милиев, Сечков, Йошев, Горанов (56 - Писаров), Милутинович (76 - Том), Караманов (46 - Заков), Тодоров, Даксон, Делибашич.

Старши-треньор: Аян Садъков

ЛОКО (МЗ): Станев, Марков, Макенджиев, Цветкович, Христозов, Симонович (75 - Филипов), С. Илиев, И. Илиев, Силва, Руи Мигел (61 - Валериев), Николов (11 - Каранейчев).

Старши-треньор: Георги Тодоров

СЪДИЯ: Цветан Георгиев

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Сечков, Караманов, Делибашич (ПД); Каранейчев, С. Илиев, Станев (МЗ)

ЧЕРВЕН КАРТОН: Страти Илиев (МЗ)

СТАДИОН: "ЛОКОМОТИВ", Пловдив, 3000 зрители

Миньор пък победи като домакин Ботев с 1:0. На ст."Осогово" в Кюстендил. В 67-та минута след игра с ръка на Величков след центриране от корнер, съдията отсъди дузпа в полза на Миньор. Мутафов не пропусна от бялата точка, и така резултата се запази до края на мача. Миньор (Перник) - Ботев (Пловдив) 1:0.

Така „чуковете" продължават серията си от 6 мача без загуба в „А" Група.

МИНЬОР (ПК) - БОТЕВ (ПД) - 1:0
1:0 - Мутафов (68-д.)

МИНЬОР: Иванов, Василев, Делиминков, Ашимов, Валмир, Мутафов, Трифонов, Петров, Станков (46 - Миранда), Господинов (60 - Янкович), Хазуров (78 - Дичев);
Старши-треньор: Димитър Алексиев
БОТЕВ: Тошев, Божков, Величков, Гаров, Харизанов, Попов, Тимонов, Кръстев (68 - Етов), Караджинов, Манчев (75 - Кабул), Саидходжа;
Старши-треньор: Костадин Ангелов
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Валмир (М); Гаров, Величков (Б);
ВТОРИ ЖЪЛТ КАРТОН: Величков (Б);