Берое с важен успех в София (видео)

Берое се наложи с 2:0 при гостуването си на Царско село в отложен мач от 12 кръг на първенството. Берое излезе напред в резултата в 44-та минута след попадение на Еривалдо. Цветков изведе отлично Еривалдо, а той изпревари Пласид, финтира го и прати топката в мрежата – 0:1

Берое удвои своята преднина в 79-та минута, когато Октавио стреля, а топката срещна тялото на бранител. Отново бразилецът овладя и изведе Кукула зад отбраната. Нападателят не сбърка, останал сам срещу Пласид и прати топката в мрежата - 0:2.

В добавеното време от срещата Мирослав Будинов от Царско село бе изгонен с червен картон, след като влезе в яростен спор с рефера Вълков, който подмина нарушение на Фуртадо. При тази ситуация останаха съмнения за това, че съдията трябва да покаже червен картон на защитника на Берое, вместо на нападателя на "царете".

Така "зелено-белите“ записаха ценна победа и вече имат в актива си 27 точки.