Безумни грешки и загуба на Левски в Стара Загора (видео)

Берое победи Левски с 2:1 в отложен мач от 14 кръг на родния шампионат. Двубоят се игра под непрестанен дъжд на стадион "Берое“.

Домакините откриха резултата в 26-та минута след попадение на Алиун Фал с глава. Кукула бе в наказателното поле, където обаче изгуби от Даске. Фуртадо веднага отне и центрира, а Алиун Фал прати топката в мрежата след удар с глава – 1:0

Гостите успяха да изравнят в 38-та минута чрез Паулиньо. Робърта проби по десния фланг и центрира по земя в наказателното поле, където Паулиньо успя да играе с топката, Хасани се опита да избие пред голлинията, но се подхлъзна и кълбото влезе в мрежата – 1:1.

Отново Алиун Фал прониза за втори път съперника в 63-та минута и даде нова преднина за Берое – 2:1. Макоута проби в пеналта и намери Фуртадо, който продължи отлично за Фал. Нападателят овладя и прати топката за втори път в мрежата на гостите

Резултатът се запази до края на мача и Берое записа втора победа над този съперник през сезона.

Левски е на незавидното 11-о място с 14 точки, докато Берое е на шеста позиция с 21.