Отново съдии помагат на Лудогорец - разградчани с труден успех над Ботев Враца (вдиео)

Хегемонът Лудогорец си върна първото място в класирането в родния шампионат. В Лига Европа тимът не се представя никак добре, но на родна сцена Лудогорец победи с 2:1 Ботев Враца, но и този техен мач бе белязан от съдийски грешки в тяхна полза.

Автогол на Венцислав Керчев даде аванс на домакините. Четири минути по-късно обаче гостите изравниха. Грешка в наказателното поле на Стефан Баджи позволи на Петър Атанасов да му отнеме, а след това да намери Педро Лагоа, който с не много силен удар прати топката във вратата - 1:1.

В 31-ата минута се стигна до най-спорното положение. Жозуе Са бе точен и донесе 3-те точки на Лудогорец. Голът на португалеца обаче бе от засада, която не бе маркирана от съдиите. След почивката Ботев Враца направи всичко по силите си да стигне до нов гол, но пропуски, сред които удар в гредата на Ненов попречиха на гостите да си тръгнат поне с точката.