120 минути, 7 гола и Локо Пловдив на косъм се измъкна в Нова Загора

Носителят на Купата на България Локомотив Пловдив записа много труден успех при гостуването си на Загорец. "Смърфовете" преодоляха този съперник в мач от 1/8-финалите от турнира за Купата на България и ще продължат защитата на трофея си.

Хората на Бруно Акрапович победиха аматьорския Загорец Нова Загора с 4:3 след 120 минути игра.  В редовното време резултатът бе 2:2.

Пламен Иванов (20) изведе домакините напред, но само 4 минути след това Димитър Илиев изравни от дузпа. След това се стигна до автогол на Явор Иванов (30) и обратът бе факт. Пламен Иванов възстанови равенството минути преди края на редовното време и прати мача в продължения.

Там "смърфовете" стигнаха до успеха с голове на Парвиз Умарбаев (99) и Кенан Муслимович (110). Чест прави на домакините, които не се предадоха и върнаха още един гол, дело на Пламен Иванов (115), който оформи своя хеттрик от дузпа. За повече обаче Загорец нямаха сили.