Арда удари Берое в Стара Загора

Арда се наложи над Берое в Стара Загора с минималното 1:0 в мач от 11 кръг на родния шампионат. Срещата се игра под непрестанен дъжд и без публика. Феновете на Берое все пак подкрепиха своите любимци извън съоръжението.

"Зелено-белите“ бяха по-активни през първата част и имаха по-чистите положения, но не успяха да материализират превъзходството си. Гостите обаче успяха да открият резултата десет минути след подновяване на играта чрез Спас Делев. Ковачев изведе Делев зад отбраната и нападателят на гостите не сбърка – 0:1

Две минути след това отново голмайсторът стреля от границата на пеналта, но топката мина на метър над вратата. В 63-та минута топката бе центрира в пеналта на Берое, където Ганев игра с глава, но топката срещна гредата.

"Берое“ продължи да притиска съперника и търсеше попадението. То обаче така и не падна и по този начин "зелено-белите“ загубиха и третия си двубой срещу този съперник в най-високото ниво на българския футбол.