Берое с обрат срещу Пирин и продължава напред за Купата (видео)

Берое отстрани Пирин Благоевград в двубой от 1 кръг в турнира за Купата на България след изключително драматичен двубой, спечелен от старозагорци с 3:4.

Домакините поведоха в резултата в 5-та минута, когато топката бе центрирана в наказателното поле, а там Аийна свали за Йорданов, който прати топката в мрежата от непосредствена близост след удар с глава – 1:0.

Еривалдо изпълни корнер в 12-та минута, а Фал засече топката с пета, но бранител изчисти пред голлинията. Шест минути по-късно Али центрира в наказателното поле, където Еривалдо отправи удар с глава, но топката мина на метър от гредата. В 26-та минута Октавио проби през центъра и изведе Еривалдо на скорост, който нахлу в пеналта и стреля, но топката срещна гредата.

Берое изравни в 41-та минута, когато след много добра комбинация Минчев изведе Макоута и той прати топката в мрежата с удар от наказателното поле – 1:1. Домакините обаче отново поведоха в добавеното време на първата част, след като Георгиев центрира в наказателното поле, а там непокрития Преслав Йорданов прати топката в мрежата за втори път след удар с глава – 2:1

Берое получи право да изпълни дузпа в 51-та минута след игра с ръка в наказателното поле на Бодуров. Зад топката застана Иван Минчев, но Руберто отрази удара му.

В 66-та минута домакините организираха бърза атака, при която Карачанаков изведе Йорданов на стрелкова позиция и нападателят прати топката в мрежата за трети път – 3:1.

Тимът от Стара Загора намали разултата в 81-та минута, когато Цветков изведе отлично Фал, а нападателят не сбърка, останал сам срещу вратаря – 3:2. Само четири минути след това отново Фал успя да изравни. Минчев изпълни пряк свободен удар, топката бе избита и попадна в Лебон. Той шутира, а Фал овлядя, обърна се и прати топката в мрежата – 3:3

В добавеното време Макоута стреля с глава, но ударът му мина над вратата. Минута след това Фал бе изведен зад отбраната, финтира вратаря и бе съборен, а реферът отсъди втора дузпа за Берое. Този път зад топката застана Макоута, който бе безпограшен и изпрати Берое в следващия кръг – 3:4