Партизан Червен бряг игра храбро, но Левски продължава напред за Купата

Левски продължава напред в турнира за Купата на България. "Сините" се класираха на осминафинал в надпреварата, след като победиха с 4:1 Партизан Червен бряг в гостуването си от 1/16-финалите.

Преди, по време и след края на мача се превърна в празник за домакините. Трибуните бяха препълнени до краен предел, като фенове имаше и на места, където нямаше седалки.

"Червено-белите" дори поведоха в 34-ата минута, когато играещият треньор Любомир Иванов даде шокиращо аванс на домакините за радост на феновете по стадиона. Още при следващата атака обаче Валери Божинов изравни. Страхотен гол на Здравко Димитров в 42-ата минута донесе обрата на гостите. През втората част Петьо Петков си вкара автогол в 63-ата минута, Мартин Петков също се разписа в 84-ата минута, фиксирайки крайния резултат.