Славия взе най-старото столично дерби

Славия се наложи над гостуващия Левски с 1:0 в дербито от 9-ия кръг на родния шампионат. Единственото попадение в срещата реализира Калоян Кръстев в 35-ата минута. Георги Петков изпрати топката със силен шут напред, където Атанас Кабов я свали за връхлитащия Калоян Кръстев, който не сбърка сам срещу Николай Михайлов - 1:0.

Минута по-късно Живко Атанасов си изкара безумен червен картон и остави "сините" с човек по-малко. Играчът на Левски се засили и избута с двете ръце Кабов на земята. Логично реферът му показа червен картон и така "сините" доиграха мача с човек по-малко.

Това даде импулс в играта на домакините, като малко преди почивката Кабов бе близод до нов гол, но от пет метра стреля в аут. След почивката бе интересно и положения имаше и пред двете врати, но в крайна сметка до нов гол така и не се стигна.

Така треньорът на "белите" Александър Тарханов стартира с победа днешния си повторен дебют за домакините.