Берое си тръгна с точка от Армията (видео)

ЦСКА и Берое завършиха наравно - 1:1 в среща от 9-ия кръг на родния шампионат. Това бе пети пореден път от родната сцена, в който "армейците" не успяват да се поздравят с победата.

През първата част "армейците" бяха по-дейни, като с три доста сериозни пропуска се отчете Али Соу. При едно от тях той бе изведен сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее. При втория - той успя да стреля от близка дистанция в аут. При третото положение таранът просто не успя да засече с плонж центриране на свой съотборник. Силен удар на Белтраме пък мина доста близо до гредата, но в аут.

Веднага след почивката Берое откри резултата. Фуртадо центрира отдясно към Макоута, който вкара след удар с глава от границата на малкия пеналт, като Бусато не мръдна - 0:1. В 54-ата минута Антов изравни след центриране от корнер и удар с глава.

До края на срещата гостите се браниха добре, като на моменти бавеха времето, което допълнително ядоса "червените". В крайна сметка Берое си спечели точка.