Храбър Етър взе точки на ЦСКА, реферите в центъра на вниманието

Етър изигра един от най-добрите си мачове за сезона. "Болярите" бяха близо до успех срещу гостуващия ЦСКА, но в крайна сметка двата тима завършиха наравно - 2:2. За това обаче помогнаха и реферите, които се отчетоха с няколко странни съдийски решения в ущърб на "червените". В самия край обаче имаше и съдийски подарък за столичани.

В 3-ата минута целият стадион скандира името на непрежалимия Трифон Иванов, който е носил екипите и на двата отбора.

В 10-ата минута Юрич прати топката във вратата на болярите, но попадението бе отменено поради засада, която обаче бе повече от спорна. Само две минути по-късно Етър поведе. Боруков нахлу отляво в наказателното поле, Матей легна на земята в опит да блокира подаване на нападателя, но спря топката с ръка и съдията веднага отсъди дузпа. Милчо Ангелов реализира 11-метровия наказателен удар с шут в центъра на вратата.

Томи Юрич отправи страхотен пас към Санкаре, който шутира незабавно, но мощният му удар уцели страничния стълб на вратата на Анатоли Господинов. Минута по-късно страни Преслав Боруков проби "червената" защита и шутира силно, оставяйки Бусато безпомощен, но гредата отново се намеси. В самия край на първата част новото попълнение на Етър - Алдаир Ферейра, напредна в наказателното поле на "червените" и стреля по диагонала от далечна дистанция, матирайки Бусато. Голмайсторът на Етър обаче започна да показва неприлични жестове към агитката на ЦСКА, което обаче не бе санкционирано.

След час игра се стигна до грубата грешка на Яни Пехливанов. Защитникът опита да върне с глава към Господинов, но го направи слабо, Тиаго първи стигна до топката и вкара на празна врата за 2:1. Последваха няколко грешни решения на реферите, сред които най-странното беше спряна атака на ЦСКА от страничния, без особена причина. Това вбеси Ахмед Ахмедов, който поиска обяснение, но получи жълт картон.

Дълбоко в добавеното време Яни Пехливанов си изкара втори жълт картон след нарушение срещу Брадли Мазику и остави отбора си да доиграе мача с човек по-малко. Капитанът на тима обаче спечели доста време за отбора си, тъй като излизането му от терена бе близо 3 минути.

Малко по-късно пък Ахмед Ахмедов донесе така важната точка на ЦСКА, наказвайки грешка на вратаря Господинов. Тук обаче останаха доста сериозни съмнения за засада, каквато реферите не маркираха.

След последния съдийски сигнал обаче целият щаб на ЦСКА искаха обяснение от съдийската бригада.