Локо Пловдив си тръгна с трите точки от Стара Загора

Локомотив Пловдив записа важна победа с 3:1 при визитата си на Берое в мач от 8 кръг наefbet Лига.

Гостите упяха да излязат напред в резултата в 12-та минута. Салинас центрира от пряк свободен удар, а Диниш Алмейда успя да прати топката във вратата, след удар с глава – 0:1.

В 30-та минута Берое получи право да изпълни дузпа, след като Минчев изведе Фал, а той бе съборен от противников играч. Зад топката застана Иван Минчев, който прати топката в мрежата с хубав удар по земя – 1:1.

Гостите обаче отново излязоха напред в резултата в 62-та минута. Отново след центрирана от пряк сободен удар, топката попадна в мрежата след удар с глава на Кристиан Илич – 1:2. В 71-та минута Момчил Цветанов бе изведен в пеналта и пробва прехвърляш удар, но не намери целта.

Берое организира бърза контраатака в 80-та минута, която премина през Фал, Макоута и Фуртадо. Бранителят навлезе в пеналта и центрира остро, но бранител успя да се намеси пред Фал. В заключителните 10 минути на срещата "зелено-белите“ притиснаха съперника изцяло в тяхната половина, но сгъстената отбрана на гостите предотврати сериозна опасност пред Луков.

В последната минута на срещата Иван Минчев получи втори жълт картон и бе отстранен от съдията Волен Чинков. В третата минута на продължението гостите получиха право да изпълнят дузпа. Зад топката застана Димитър Илиев, който прати топката в мрежата и оформи крайното 1:3.