Лудогорец свали Берое от върха

Лудогорец си върна първото място в родния елит. Това стана след домакински успех с 2:0 над досегашния лидер Берое в мач от 7-ия кръг на шампионата. Клаудиу Кешерю откри резултата в 18-ата минута, а в 23-ата Сисиньо удвои.

Преди двата гола обаче имаше спорно положение, което ощети гостите от Стара Загора. Конте центрира в наказателното поле от ъгловия удар, а Георги Ангелов свали за фал, който прати топката в мрежата на разградчани. Реферът Ивайло Стоянов обаче отмени попадението заради видяно от него нарушение на Ангелов.

При първия гол  Каули Оливейра направи прекрасен индивидуален рейт на през центъра на терена и нагласи топката на левия крак на Клаудиу Кешеру, който разстреля Християн Василев за 1:0. При втория гол Доминик Янков даде  извеждащ пас към Сисиньо, който безпроблемно прати топката покрай излезлия не особено добре страж на гостите Василев.

Двубоят бе прекъснат на два пъти заради намалена видимост на терена и страхотната буря над стадиона.  През второто полувреме дъждът определено попречи на двата отбора, но все пак имаше шансове пред вратите.