Локо Пловдив нямаше проблеми срещу осакатен Етър (видео)

Без шестима титуляри Етър игра мъжки срещу Локомотив Пловдив, но записа шеста загуба в първенството. Наставникът на етърци Петко Петков едва сглоби отбор, като допълни групата с футболисти от юношите, които вчера играха официален мач.

В 16-ата минута Алмейда стреля с глава над гредата, а при следващата атака Минчев от чиста позиция нацели гредата. В ответната атака трима етърци излязоха срещу двама бранители, но Милчо Ангелов предпочете да лъже и сгреши.

В 25-ата минута гостите поведоха с гол на капитана си Димитър Илиев, чийто първи удар бе отразен от Господинов, но добавката му бе точна – 0:1. После пак той бе изведен сам, но би до гредата.

Етърци отново не свалиха гарда, като първо удар на Добрев бе уловен от вратаря, а в 32-ата минута стигнаха и до гол. Стелиян Добрев направи страхотен рейд в пеналта и изведе Преслав Боруков, който вкара във втори пореден мач – 1:1. В 40-ата минута след силен удар на Ангелов топката срещна ръката на защитник и етърци поискаха дузпа, но реферът реши, че няма основания да я отсъди.

Бяха изтекли двете минути добавено време на първата част, когато след корнер Алмейда с глава вкара за 1:2.

В 79-ата минута Огнянов реагира след едно от съдийските решения, което му донесе втори жълт и червен картон. Малко след това обаче такъв получи и Пулиезе от гостите за поредния си груб фаул. В 83-ата минута Ангелов отблизо стреля във вратаря, а етърци не се отказаха да търсят изравняването, но 4 минути преди края Георги Минчев бе оставен непокрит в пеналта и реши всичко – 1:3.