Арда с обрат срещу Ботев Пловдив (видео)

Арда Кърджали се наложи с 3:2 в домакинството си на Ботев Пловдив в среща от 4-ия кръг на родния шампионат. В герой за Арда се превърна Спас Делев, който донесе успеха с ефектна странична ножица пет минути преди края на редовното време.

"Канарчетата" могат да съжаляват, тъй като на два пъти повеждаха в резултата. Атанас Илиев даде аванс на пловдивчани още в 16-ата секунда, но Иван Коконов (29) изравни за домакините. Втори гол на Атанас Илиев в добавеното време на първата част отново изведе Ботев напред.

След почивката обаче домакините стигнаха до пълен обрат. Първо Иван Коконов (70) за втори път изравни за тима от Кърджали, а Спас Делев (85) зарадва феновете на Арда с прекрасен гол със странична ножица, която Аргилашки не успя да отрази.

Победата дори искачи Арда до трета позиция, но още няколко отбори не са изиграли мачовете си от този кръг и може да има разместване. Тимът от Кърджали събра 8 точки, докато Ботев остава с 4 пункта.