Монтана и Арда с победи

Монтана продължава със страхотното си представяне до момента в родния шампионат. Хората на Никола Спасов днес се наложиха над Етър с 1:0 и вече имат актив от 5 точки в 3 мача от началото на сезона. Единственият гол в среща падна в 87-ата минута. Точен за Монтана бе Сергей Герогиев, а преди това домакините пропуснаха и дузпа, изпълнена от Борислав Балджийски.  Трябва да се отбележи още, че двата тима доиграха срещата с по 10 души след червени картони на Божидар Кацаров от състава на Етър и Владимир Айтов от този на Монтана.

В друг мач от кръга Арда се наложи с 2:0 при визитата си на новака ЦСКА 1948. Спас Делев откри резултата в 14-ата минута, а в 59-ата минута Иван Коконов удвои, като голът му бе доста красив - с чудесна задна ножица. Домакините бяха близо до почетен гол, но удар на Камбуров попадна в гредата. Това бе първа победа за Арда, които до този момент имаха две равенства. Новаците от ЦСКА 1948 пък продължават да търсят първия си успех, като до момента имат две точки.