Ботев Пловдив и Берое не излъчиха победител в мач с шест гола (видео)

Берое и Ботев Пловдив завършиха 3:3 в града под тепетата в двубой от 3 кръг на първенството. Берое започна отлично срещата и поведе с два гола още до 5-та минута след две попадения на Ибрахима Конте.

Резултатът бе открит във 2-та минута, когато топката бе центрирана в пеналта на домакините и бе избита, но попадна в Ибрахима Конте, който я прати в мрежата със страхотен шут извън границата на наказателното поле – 0:1. Само минута след това Цветков изведе Алиун Фал, който надбяга Работов, финтира вратаря и бе съборен от Георгиев, а реферът отсъди дузпа. Зад топката застана Ибрахима Конте, който прати кълбото в мрежата – 0:2

Сценарият се повтори през второто полувреме, но с обратен знак. Домакините отбелязаха бързи два гола след подновяването. Първо в 50-та минута Тодор Неделев намали резултата след пряк свободен удар, а три по-късно Илиев изравни. Тодор Неделев се разписа отново от пряк свободен удар в 74-та минута и "канарчетата“ стигнаха до обрат. Гаюс Макоута отново възстанови равенството две минути преди края за крайното 3:3.