Берое вгорчи старта на Левски на новия сезон

Левски стартира новия сезон със загуба, при това на собствения си стадион - "Виваком арена - Георги Аспарухов". "Сините" допуснаха поражение - с 0:2 в мача си срещу Берое. Гостите от Стара Загора изиграха доста добър мач и заслужено си тръгнаха с трите точки.

В 34-ата минута хората на Димитър Димитров - Херо откриха резултата. Макута намери отдясно Бакалов, който центрира към наказателното поле, а там Славчев не се ориентира добре и топката рикошира в коляното му, за да влезе във вратата на новия капитан на Левски - Ники Михайлов.

В 41-ата минута Берое нанесе своя втори решаващ удар. Стоянов намери в наказателното поле Октавио. Първият удар на халфа бе париран от защитник на Левски, но при добавката вече нямаше грешка - 2:0 за старозагорци.

След почивката положения имаше и пред двете врати, като първо Фал пропиля шанс да убие интригата с трети гол във втатата на Михайлов. а малко по-късно Спиерингс не успя да намали, останал сам срещу вратаря.

Така Левски продължава да няма нито една победа в официален мач на "Герена" през 2020 година. За статистиката - освен днешната загуба, "сините" загубиха и последните си две шампионатни домакинства на Берое - 1:2 и 1:3.