Изненада във Враца - Лудогорец с малко очаквана загуба

Ботев Враца записа малко очаквана победа с 3:1 над шампиона Лудогорец в мач от първия кръг наefbet Лига.

В 33-ата минута капитанът на Лудогорец Светослав Дяков загуби топката в средата на терена, след което дръпна за фланелката Генов и логично получи втори жълт и респективно червен картон. Така той остави отбора си с човек по-малко. В интерес на истината по-рано му бе спестен червен картон, но този път Съни Дяков бе изгонен заслужено.

Резултата откри Валери Домовчийски в 43-ата минута, а асистенцията бе на Генов. В 47-ата самият Даниел Генов удвои, след като бе точен про добавка. В 83-ата минута Петър Атанасов се разписа за трети път. В самия край Каули се разписа от дузпа за Лудогорец, но в крайна сметка разградчани стартираха със загуба.

След тази си победа Ботев Враца дори се настани на първо място в класирането. Тимът е единствен на този етап с пълен комплект от три точки, но тепърва предстоят да се изиграят още мачове от първия кръг.