Берое разгроми новак в контрола

Берое се наложи с 4:0 във втората си контрола преди старта на шампионата. "Зелено-белите“ се наложиха над новака в родния елит - ЦСКА 1948 след две попадения на Гаюс Макоута и Ибрахима Конте.

Берое излезе напред в резултата в 17-та минута, когато Минчев отне топката пред наказателното поле и изведе Макоута сам срещу вратаря. Рожденикът не пропусна и прати кълбото в мрежата – 1:0.

Три минути след това тимът от Стара Загора удвои резултата чрез Ибрахима Конте, който се разписа с хубав удар от границата на наказателното поле.

В 57-та минута Минчев отне в центъра и изведе Макоута, който надбяга бранител на съперника и не сбърка, останал сам срещу вратаря – 3:0.

В 64-та минута резултатът стана 4:0. Минчев изведе Фал в пеналта, а нападателят бе съборен. Реферът отсъди дузпа и зад топката застана Ибрахима Конте, който бе безпогрешен – 4:0.

Минута преди края Топузов бе изведен зад гърба на отбраната и стреля, но Василев се намеси, а след това Динков изчисти. В добавеното време Александър Василев пробва прехвърлящ удар от над 40 м, но вратарят на съперника с мъка изби в корнер.

Берое: Генадий Ганев (46′- Християн Василев), 6. Александър Цветков (к), 27. Крум Стоянов (46′- 19. Александър Василев), 59. Илиас Хасани (46′- 25. Георги Ангелов), 5. Теди Мезаг (65′- 15. Георги Динков), 10. Гаюс Макоута, 11. Алиун Фал (65′- 21. Зоран Йосипович), 20. Стив Фуртадо (65′- 3. Джунейт Али), 73. Иван Минчев (65′- 77. Радослав Апостолов), 17. Ибрахима Конте (65′- 8. Карлос Охене), 22. Октавио

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 3. Димитър Пиргов, 21. Венцислав Василев (к), 25. Александър Александров, 30. Димо Атанасов, 8. Ивайло Климентов, 10. Васил Шопов, 20. Ангел Бастунов, 33. Галин Иванов, 17. Даниел Младенов, 11. Денислав Александорв