Славия с малко очаквана победа над Лудогорец - белите отиват на бараж за ЛЕ

Лудогорец загуби с 1:3 от Славия и не успя да изравни рекорда от 36 мача без загуба. "Белите" пък се възползваха от грешната стъпка на Левски и ще играят на бараж срещу Ботев Пловдив. Победителят от този мач ще участва в Лига Европа.

Иначе Лудогорец изигра слабо първо полувреме, въпреки че Павел Върба гласува доверие на не малко играчи от основания състав. Филип Кръстев откри резултата в 13-ата минута, а в 29-ата Христо Попадийн покачи на 2:0. В последната минута на първата част Ради Кирилов направи 3:0. Разградчани завършиха полувремето с човек по - малко, след като Сисиньо бе изгонен с директен червен картон след спречкване с футболисти на Славия.

В 74-ата минута Дан Битон върна един гол със страхотен шут от 25 метра. Това бе трети пореден мач, в който бившият играч на Ашдот вкарва. След попадението последва отново натиск на Лудогорец, но до нов гол във вратата на Стериякис не се стигна.