ЦСКА разгроми Берое и се класира за евротурнирите

ЦСКА се класира за Лига Европа. "Армейците" сториха това след изразителна победа с 5:0 над гостуващия Берое Стара Загора в последен двубой от шампионата. "Червените" се нуждаеха от точка, но взеха цели три.

Непосредствено преди началото на срещата легендарният Димитър Пенев получи специални подаръци и приветствия от всички присъстващи на стадиона по повод 75-ия си рожден ден. Също така ръководството на клуба връчи почетни плакети на футболистите Рубен Пинто и Едвин Джеси, които от следващия сезон ще продължат кариерите си в други първенства.

Първото полувреме започна отлично за армейците, които откриха резултата още в 4-ата минута с красиво попадение на Евандро. В 24-ата минута Валентин Антов отбеляза своя първи гол с червената фланелка и така удвои резултата, като при този резултат приключи първата част.

През второто полувреме ЦСКА тотално доминраше над своя съперник. В 70-та минута Али Соу бе фаулиран в наказателното поле от вратаря на гостите и съдията посочи бялата точка, а Тиаго Родригес направи резултата класически след хландокръвно изпълнение. Седем минути по-късно отново Тиаго бе точен за 4:0, след асистенция на Енрике. В 81-та минута Али Соу оформи крайното 5:0 с красиво попадение.

По този начин ЦСКА завърши на второ място в крайното класиране с актив от 59 точки, като си осигури участие в квалификационните кръгове на Лига Европа през следващия месец. На трето място в шампионата финишира Славия, която победи Лудогорец с 3:1 и събра актив от 55 точки, изпреварвайки четвъртия Левски, загубил от Локомотив Пловдив с 1:2 в София.