Шампионски Лудогорец разгроми Левски

Новият-стар шампион на България Лудогорец записа категоричен успех с 3:0 над гостуващия Левски. Веднага след последния съдийски сигнал започнаха празненствата по случай поредната титлата на Лудогорец.

Преди мача играчът на Лудогорец Марселиньо се сбогува с публиката в Разград и бе награден от президента Александър Александров, след като прекара девет години в клуба.

Иначе домакините поведоха в 26-ата минута след точно изпълнена дузпа от Козмин Моци. Нарушението пък беше извършено от Мартин Райнов, който фаулира Вандерсон в наказателното поле. В 66-ата минута при контра Каули изведе Чибота, а той с технично изпълнение прехвърли Георгиев и удвои в полза на шампионите.

В 75-ата минута Битон финтира Райнов и вкара за класическото 3:0. До края до нов гол не се стигна.

Загубата е много неприятна за Левски и с оглед на амбициите на тима да играе в Лига Европа. "Сините" все още са 2-ри, но това може да се промени при успех от страна на ЦСКА и Славия. В такъв случай Левски може да се смъкне чак до 4-та позиция.