Ботев Пловдив преодоля 9 от Етър и мечтае за Лига Европа

Ботев Пловдив победи Етър с 1:0 във втори мач от елиминациите вefbet Лига за седмото място, което дава право на мач срещу третия в крайното класиране на първата шестица. Победителят от този двубой пък ще играе в Лига Европа.

Днес "канарчетата" постигнаха труден успех. Единственият гол падна в 28-ата минута. Джонатан отне топката пред наказателното поле на гостите и подаде към Вутов, който след шут с левия крак по земя от 20 метра намери долния ляв ъгъл на Господинов за 1:0.

В 67-ата минута Милчо Ангелов вкара за Етър, но съдията маркира засада и голът не бе зачетен. Десет минути преди края на редовното време Етър остана с 10 човека след спорен втори жълт картон на Пехливанов. Малко преди края Божидар Кацаров остави "болярите" с 9 души на терена, след като си изпроси още един картон. До края до нов гол не се стигна.