Съдия спаси Лудогорец срещу Ботев Пловдив

Лудогорец се наложи над Ботев Пловдив с 2:1 в среща от последния кръг на редовния шампионат. Сега за двата тима предстоят плейофи.

Като цяло разградчани бяха по-добрия тим, но въпреки това бяха близо до това да загубят точки. В последната секунда на първата част Ботев откри резултата. Балтанов получи подаване по десния фланг и центрира към наказателното поле, където Вутов засече кълбото във вратата - 1:0.

В 57-ата минута Лудогорец изравни, но несправедливо. Сисиньо центира към Вандерсон, който с глава прониза Георгиев за 1:1. При подаването към десния бек на домакините обаче имаше очевидна засада, но страничният съдия Илиян Капарашев не я маркира, въпреки че бе на метри от ситуацията.

Реферите бяха близо до това да направят още един подарък на домакините. През първата част главния съдия Волен Чинков отсъди дузпа за Лудогорец. След дълги протести от страна на "канарчетата" и намесата на един от помощник-реферите, Чинков все пак промени решението си и отмени дузпата.

Иначе след изравняването разградчани натиснаха своя съперник и стигнаха до победен късен гол, дело на Жоржиньо.