Левски се справи с Арда в Пловдив за първа победа през 2020-та

Левски записа успех с 2:1 при символичното си гостуване на Арда Кърджали на стадион "Локомотив" в Пловдив в мач от последния 26-и кръг вefbet Лига.

В 19-ата минута Станислав Костов прати топката във вратата на Арда. Нападателят дълго време се радваше, докато играчите на домакините обградиха главния рефер Петър Костадинов, който след известно време чудене осъзна, че играчът на Левски е играл с ръка, преди да нанесе завършващия удар. Така голът не бе зачетен.

Все пак гостите поведоха, след като Паулиньо се разписа в 37-ата минута. Той бе точен с хубав удар, като топката мина през доста играчи и затрудни вратаря - 1:0. Радослав Василев изравни в 42-ата минута, наказвайки грешка в отбраната на "сините" (играли днес с резервните си черни екипи).

Резервата Стайн Спиерингс беше точен в 64-ата минута и даде нов аванс на Левски. В последната минута Мартин Петков довкара топката във вратата на Арда, след като преди това Станислав Иванов бе свършил по-трудното. При тази ситуация обаче останаха съмнения за засада на последния. В крайна сметка Левски си спечели трите точки, при първия си мач без Петър Хубчев.