Левски изхвърли носителя на Купата (видео)

Т. Михайлов

Левски победи с 1:0 Берое с късен гол на Владимир Гаджев и изхвърли носителя на трофея още на 1/8-финалната фаза на турнира. Герой в мача бе вратарят на гостите Тодор Скорчев спасил няколко феноменални положения.

Още в 5-ата минута звездата на Левски Гара Дембеле уцели горната греда. В 20-ата малиецът с френски паспорт пропусна сам срещу Скорчев стреляйки над вратата. Последваха нови опасности, създадени от Жоазиньо, Грийн и Младенов.

На почивката в игра влезе Дарко Тасевски и това усили “синята” атака. След няколко добри положения в 70-ата минута след удар на македонеца топката срещна ръката на Станислав Бачев, но дузпа не бе отсъдена.

В 83-ата минута Йордан Милиев хубаво преодоля съперников бранител и центрира към Гаджев. Той си спря по прекрасен начин и заби топката в близия ъгъл. До края Гара Дембеле имаше още два шанса да удвои, но късметът не бе с него.

Снимка: Гонг.бг