Ботев Враца с малко очаквана победа над съименника в Пловдив

Ботев Враца записа малко очакван успех с 1:0 като гост на Ботев Пловдив в двубой от кръга, с който се подновява родния шампионат. В 10-ата минута Валери Домовчийски откри резултата с глава. Петър Атанасов центрира отлично с външен топката в наказателното поле на "канарчетата", а Домо с плонж матира Янко Георгиев.

До края на първата част "жълто-черните" опитаха натиск и пропиляха няколко добри положения. След почивката Ангел Лясков бе близо до втори гол за гостите, но ударът му не намери очертанията на вратата. До края домакините правеха все по-малко добри атаки, като Сашо Тонев и компания не успяха да стигнат поне до точката в този мач.

Победата бе важна за Ботев Враца. Тимът се изравни по точки с 11-ият в класирането - Царско село. Двата тима имат по 22 пункта. Тимът от Пловдив пък е  9-ти с 30 точки.