Страхотен гол направи разликата - Лудогорец си тръгна с 3 точки от Герена

Лудогорец се наложи с минималното 1:0 при визитата си на Левски в дербито от 25-ия кръг наefbet Лига. След близо тримесечна принудителна пауза заради пандемията от COVID-19, шампионите спечелиха важен мач и направиха голяма крачка към поредната си титла.

Фантастичен гол на Каули в 46-ата минута направи разликата между двата тима. Отбелязалият и на Интер, в Лига Европа, днес матира Миятович със страхотен шут от 22 метра.

През първата част автогол на Ейолфсон бе отменен поради много спорна засада при подаването. Абел Анисе протестира пред съдията, но в крайна сметка голът не бе зачетен.

От Левски пък имаха претенции към съдията в 78-ата минута. Спиерингс поиска дузпа за игра с ръка на Терзиев в наказателното поле. Николай Йорданов прецени, че няма основания да покаже бялата точка. Като цяло имаше и още положения пред двете врати, но до нов гол не се стигна.

Новият собственик на 26-кратните шампиони Наско Сираков наблюдава дербито от ложите в компанията на бившите собственици на клуба - Томас Лафчис, Тодор Батков и Спас Русев, а компания им прави и президентът на БФС Михаил Касабов.