И Локо Пловдив с победа в първия си мач от над два месеца

Локомотив Пловдив се наложи над Царско село в първи мач от близо 2 месеца и половина. “Черно-белите" се наложиха с 0:2 на “Арена Царско село" в столицата след попадения на Доминик Малонга и Диниш Алмейда през първата част.

Първото попадение падна в 25-ата минута. Томашевич нахлу от ляво и центрира, а Малонга с глава от малкия пеналт вкара за 0:1. В 36-ата минута Диниш Алмейда се включи в атаката, шутира от дистанция и реализира за 0:2

В 50-ата минута се стигна до директен червен картон за Аралица заради грубо влизане срещу Ивайло Иванов. Кенан Муслимович обаче влезе на негово място, тъй като приятелският характер на двубоя го позволяваше. В 59′ се стигна до един опасен изстрел на Карагарен, спасен от Джони Пласид В 70-ата минута Миховил Клапан открадна една топка в полето на домакините, напредна и стреля, но Михаил Иванов изби в корнер. До края имаше още няколко интересно положения, но до нов гол така и не се стигна.