Напук на проблемите Левски победи в първата контрола

Левски победи Витоша Бистрица с 3:1 в приятелска среща на стадион "Виваком Арена - Георги Аспарухов“. Това бе първи мач на двата тима след паузата заради пандемията от коронавирус.

Наставникът на "сините" Петър Хубчев заложи в стартовите единадесет на вратаря Милан Миятович, докато в защита пред него бяха Деян Лозев, Янис Каргас, Холмар Ейолфсон и Иван Горанов. Мартин Райнов и Симеон Славчев са опорните халфове, докато Станислав Иванов, Стайн Спиерингс и рожденикът Паулиньо действаха зад Найджъл Робърта.

Двубоят започна с очакван домакински натиск, но без много положения пред двете врати. Първата възможност бе пред Иван Горанов, който стреля покрай лявата греда. "Тигрите" отвърнаха с два удара, нито един от тях обаче не затрудни Миятович. Все пак в края на полувремето Найджъл Робърта откри. Нидерландският нападател бе точен в 38-ата минута, след като получи подаване от Спиерингс.

След почивката бяха извършени множество смени и в двата състава, а Мартин Петков удвои за Левски в 52-ата минута. Юношата на "сините“ Илия Димитров пък реализира за гостите в 68-ата минута.

След множество положения Тиам реализира за крайното 3:1 в 78-ата минута, а малко по-късно Станислав Костов пропусна от бялата точка.