Бразилец измъкна Черно море, Черноморец с класика над Добруджа

А. Терзийски

Отборът на Черно море се наложи с минималното 1:0 над тима на Ком Миньор Берковица като гост на много тежкия за игра терен на стадион "Мрамор" и по този начин се класира на четвъртфинал в турнира за Купата на България. Единственият гол за "моряците" на подгизналия след двудневни дъждове в Берковица терен реализира Адемар Жуниор, като играчите на борещият се да не изпадне от Западната "Б" група тим имаха сериозни претенции към съдията за редовността на попадението на бразилеца, тъй като те смятаха, че 30-годишният футболист на варненци е попаднал в положение на засада.

В друга среща от 1/8-финалите на надпреварата Черноморец Бургас постигна категорична победа с 3:0 над втородивизионния Добруджа като гост и също намери място в 1/4-финалната фаза на състезанието. "Акулите" спечелиха този свой мач без никакви проблеми, като без да си дават много зор успяха да вкарат три безответни попадения във вратата на противника, като това бе най-малкото с което се отърваха домакините от Добрич. Головете за момчетата на Красимир Балъков отбелязаха Цветомир Цонков (12) и Георги Терзиев (22) през първата част, а след почивката се разписа и резервата Костадин Дяков (74).

Снимка: Sportal.bg