Левски се реваншира на ЦСКА при дубълите

А. Франгов

Дубълът на Левски победи този на ЦСКА с 2:1 на базата на „червените" в Панчарево. На срещата присъстваха Даниел Боримиров, Димитър Пенев и целият спортно-технически щаб на ЦСКА, както и селекционерът на националния отбор на България Пламен Марков. Мачът бе изключитлно груб, като на няколко пъти съдията Антон Генов на няколко пъти спести червени картони на футболистите на двата отбора.

Първата част завърши 0:0, като много активни за двата отбора бяха Да Коща за ЦСКА и Джунейт Яшар и Иван Цачев за Левски. Втората част започна с натиск на „червените". В 52-та минута Удоджи нацели гредата след плътен удар към вратата на Цецо Димитров. Все пак „сините" откриха резултата две минути по-късно. Михайлов направи добър рейд по лявото крило и навлезна в наказателното поле на „червените". Велинов не можа да хване силният удар на Михайлов и така Левски поведе с 1:0. в 59-та минута резултата вече бе 2:0 за Левски. След центриране от корнер Боян Илиев се оказа най-съобразителен и отбеляза втория гол в срещата. В 61-та минута Зехиров нацели гредата на „сините". Все пак в 74-та минута ЦСКА върна един гол, след добър удар на Тонев от границата на наказателното поле. До края на мача обаче „сините" запазиха предимството си и така успяха да победат ЦСКА с 2:1, макар и при дублиращите отбори.