ЦСКА се издъни срещу Академик (видео)

Т. Михайлов

ЦСКА допусна неочаквана издънка в последния кръг от есенния дял от шампионата, завървайки при резултат 1:1 срещу Академик София. Така “червените” останаха на 9 точки зад лидера Литекс, който е с мач по-малко и ще зимуват на 5-та позиция.

Академик откри чрез Пиер Мбемба още в 12-ата минута. Белгиецът се разписа с глава след центриране от корнер и грешка на Акуаро. В 21-ата Маркиньос удари гредата с удар от фаул. Веднага след това и Спас Делев бе спрян от късмета, виждайки как изстрелът му среща гредата.

В самия край на първата част ЦСКА стигна до изравнително попадение. Мишел Платини отбеляза с глава, след като вратарят на “студентите” Михайлов действа неадекватно. През второто полувреме ЦСКА не можа да затрудни домакините и загуби ценни 2 точки в борбата за по-предно класиране.